piątek, 14 kwietnia 2017

Produkty, które przedłużają młodość.

Nie jest tajemnicą, że na młody wygląd i urodę wpływa stan naszego zdrowia i samopoczucia.

A zdrowie i samopoczucie kobiety jest uzależnione od funkcji hormonów w jej organizmie.

Jak zadbać o młody wygląd?

Jedną z najważniejszych grup hormonów kobiecych są estrogeny, odpowiadające za kobiece kształty ciała, okrągłe formy, piękny biust, „kocie” ruchy a nawet kokieterię.

Niedobór tego hormonu może powodować:
- stany depresyjne, 
- nadwagę, 
- uderzenia gorąca, 
- szybkie męczenie się, 
- zaniżona samoocenę, 
- brak zainteresowania własnym wyglądem itd.
 
Dlatego powinniśmy zawsze dbać o poziom estrogenów, a w razie pojawienia się pierwszych niepokojących objawów niedoboru szybko reagować. 

Najlepsze działania profilaktyczne okazują fitoestrogeny, działając na organizm w sposób łagodny i harmonizujący.   

Trzy rodzaje roślinnych hormonów, które zastępują estrogeny, to:
- izoflawony,   
- lignany, 
- kumestany.

W jakich produktach ich znajdziemy?

Siemię lniane, to produkt № 1 dla młodości i urody. 
Zawiera dużą ilość lignanów, wykazujących estrogenną aktywność.   
Dodatkowo siemię lniane posiada inne zalety: ma działanie przeciwnowotworowe, antyoksydacyjne, oczyszczające.

Poleca się go stosować w postaci zmielonej z dużą ilością wody. Można dodawać do kasz lub jeść z miodem.
Optymalna dawka 1 łyżka dziennie.  

Fitohormony z grupy lignanów znajdują się także w ziarnach sezamu i słonecznika oraz w morelach świeżych i suszonych

Inny rodzaj hormonów roślinnych – izoflawony, możemy dostarczyć do organizmu z zielonym groszkiem, fasolą, nutem, soczewicą, soją. 

Nie zważając na to że soja jest liderem w tej grupie, ze spożywaniem jej nie warto przesadzać. Lekarze przestrzegają, że genetycznie zmodyfikowana soja może niekorzystnie wpływać na DNA komórki ludzkiej. Zaś koniecznie trzeba zwrócić swoją uwagę na soczewicę, która zwiększając poziom serotoniny pozytywnie wpływa na stany emocjonalne i zapobiega depresjom.

Kolejnym pomocnym produktem jest kawa.  
Badania pokazują, że kobiety spożywające 2 filiżanki kawy dziennie mają znacznie lepsze wyniki hormonalne w porównaniu z pozostałymi badanymi. Oczywiście w tym napojem nie warto przesadzać, zresztą jak ze wszystkim – trzeba znać umiar.     

Estrogeny są zawarte też w niektórych ziołach: szałwia, chmiel, korzeń żeń-szenia, rumianek.

Warto wprowadzić wyżej wymienione produkty i zioła do swojego jadłospisu, żeby zawsze się czuć piękną i młodą kobietą niezależnie od wieku.

Artykuł opracowany z wykorzystaniem materiałów ze stron:  5dreal.com, misstits.ru


Czytaj także:

Jak pozbyć się bólu głowy w 5 minut? 

Jak być atrakcyjną po 40-ce?

Oglądaj wideo na moim kanale YouTube:  https://www.youtube.com/c/NataliaSamarec

 

6 komentarzy:

 1. Witam. Czy możliwe jest żeby podczas używania cleansenu brzuch zrobił się jak napompowany? Nigdy tak nie miałam a teraz wystąpił taki objaw. Czy starając się o dziecko można zażywac te tabletki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy stosowaniu jakichkolwiek naturalnych produktów oczyszczających jelita może wystąpić taki objaw. To normalne i z czasem minie. Takie objawy często występują przy nieprawidłowej florze bakteryjnej lub niedoborze enzymów trawiennych. Warto zwiększyć ilość spożywanej wody. Można dołożyć Dakseen, by usunąć przyczynę i przyspieszyć rezultat. W okresie starania się o dziecko Cleanseen jest najbardziej wskazany. Nie poleca się jedynie w czasie ciąży przy zagrożeniu poronienia, bo wywołuje delikatne skurcze mięśni gładkich.

   Usuń
 2. Jestem na początku ciąży, mam zespół antyfosfolipidowy czeka mnie cała ciaze clexane. Czy mogę to czymś zastąpić? Ewentualnie co zrobić żeby nie mieć siniakow? Czy ten lek może być niebezpieczny dla dziecka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o kontakt ze mną na e-maila nataliasamarec@gmail.com Skonsultowałam się z Pani sprawie ze specjalistą. Otrzymałam kilka wskazówek.

   Usuń
  2. Witam. Dopiero odczytałam. Napisze jutro. Dziekuje

   Usuń
 3. Leczenie farmakologiczne przy tej chorobie jest koniecznie. Który lek powinien być stosowany musi powiedzieć lekarz. Bez leczenie przy tej chorobie nie da się wynosić ciąży. Niestety leki te mają dużo skutków ubocznych i trzeba regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia i stan dziecka.

  Siniaki mogą się pojawiać jako skutki uboczne. Trudno im zapobiec, ale można szybko się ich pozbyć, smarując na całe ciało balsamem Solaris. Warto przez całą ciąże stosować jeden z produktów witaminowych Dakseen, Soupseen, Chokoseen. Najbardziej wskazany jest Dakseen.

  OdpowiedzUsuń