sobota, 10 grudnia 2016

Nieśmiertelni oddychają stopami.


Starożytni Chińczycy porównywali nogi człowieka z korzeniami drzew, twierdząc iż to one dostarczają człowiekowi energię ziemi.  

Drzewu dla życia i wzrostu potrzebny jest zdrowy system korzeniowy, by dostarczać roślinie składniki odżywcze i energię życiową. 


Według filozofii Tao „Stopy człowieka oddychają ciągle, miękko stąpając po ziemi”, gdzie pojęcie „oddychają” oznacza wymianę energetyczną pomiędzy ciałem a ziemią.
  
Chcąc być zdrowym, pełnym sił, marząc o zatrzymaniu procesu starzenia się, trzeba nauczyć się kumulować w organizmie odpowiednią ilość energii życiowej i stymulować jej prawidłową cyrkulację.    
W tym celu trzeba odblokować pewne punkty biologiczne na stopach. 

Chińczycy twierdzą, że Europejczycy dawno utraciły więź z naturą, to widać nawet w sposobie poruszania się: podskakiwanie zamiast przesuwania stop po powierzchni podłoża. 
Nieodpowiedni sposób chodzenia, niewygodne obuwie, brak możliwości chodzić boso po ziemi, piasku, trawie oraz siedzący tryb życia uniemożliwiają kontakt z energią ziemi, co prowadzi do szybkiego męczenia się, apatii, depresji i innych schorzeń.

Co robić?
Zacznij regularnie stymulować punkty biologicznie aktywne na swoich stopach, normalizując przepływ energii w całym ciele. 


Jest kilka sposobów, które warto zastosować:

  1.  Regularne chodzenie boso po nierównym naturalnym podłożu: ziemi, trawie, piesku, kamyczkach itd.
    
  2. Zabiegi akupresury na stopy u dobrego specjalisty.
  
  3. Regularne masaże stóp. Można je robić samemu.
 
  4.Codzienne dreptanie po kryształkach soli, najlepiej wykorzystać sól z Morza Martwego lub sól Himalajską. Do suchej plastikowej miski nasypać 1-2 garści soli. Dreptać czystymi bosymi stopami przez 5-15 minut najpierw na siedząco, następnie na stojąco. W przypadku dzieci, osób starszych i mocno schorowanych miskę można zastąpić ręcznikiem bawełnianym. 

    To są bardzo proste ale skutecznie sposoby dbania o swoje zdrowie i 
s   samopoczucie.


  

2 komentarze:

  1. Witam. Właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Mój problem polega na tym że mamy z mężem niezgodność krwi. Grozi nam konflikt serologiczny ponieważ jest to kolejna ciaza. Czy można zrobić coś żeby mu zapobiec waszymi preparatami? Dodam że to początek ciąży

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie. Niestety żadne preparaty nie mogą zapobiec konfliktowi serologicznemu. Możemy tylko zmniejszyć różne objawy, które pojawiają w się w ciąży. W pierwszym trymestrze: Gonseen,Rawseen, Dakseen.

      Usuń