wtorek, 27 września 2016

Diagnostyka z języka.

Medycyna chińska twierdzi, że nasz organizm ciągle daje nam wskazówki na temat różnych zaburzeń i nierównowag. 

Umiejąc je rozpoznawać, możemy pomóc sobie za długo przez rozwinięciem się poważnych schorzeń zdrowotnych. 

Dzisiaj zwrócimy uwagę na nasz język. O czym on może nam powiedzieć?


Kolor języka zdrowego człowieka zawsze równomiernie różowy. Sam język jest wilgotny, bez nalotu, plam, bruzd oraz owrzodzeń. To świadczy przede wszystkim o zdrowym układzie trawiennym.

Biały nalot na języku może być objawem grzybicy jamy ustnej. Wtedy zmiany pojawiają się nie tylko na języku lecz także na całej śluzówce. 

Cienki biały nalot wyłącznie na języku najczęściej świadczy o problemach z wątrobą i układem pokarmowym. 
 
Bardzo gruba warstwa białego nalotu, pojawia się przy przewlekłych chorobach i zaburzeniach funkcji niektórych narządów. 
Może tak że występować przy chorobach wirusowych. 


Żółty nalot na języku pojawią przy zaleganiu pokarmów w jelitach, zaburzeniu trawienia, chorobach wątroby oraz pęcherzyka żółciowego.

  Nierównomierne zabarwienie języka, bruzdy i rysunki na języku – to tak zwany „Język geograficzny”. 
Może on świadczyć o problemach z trzustką, poziomem cukru w organizmie i chorobach całego układu trawiennego. 

W procesie diagnostyki, warto zwrócić uwagę na kolor języka.

Fioletowy język.
Brak witaminy B12, obfite miesiączki i kobiet, chroniczny ból. 

Niebieski lub granatowy język.
Może świadczyć o poważnych problemach, niedotlenieniach, chorobach serca i naczyń krwionośnych lub dróg oddechowych.  
 

Blady język może być u ludzi, który mają biegunki, wzdęcia, zimne nogi i ręce, szybko się męczą. 
Może to świadczyć nie tylko o problemach układu trawiennego, lecz tak że o anemii i innych chorobach krwi.

Mocno czerwony język то objaw infekcji w organizmie. Czasami może wskazywać na choroby nerek i intoksykację.


Koniec języka jest znany jako obszar związany z funkcją serca. Dla tego zaczerwienie tego obszaru może świadczyć o chorobach układu sercowo-naczyniowego lub mocnych przeżyciach emocjonalnych. 


Czerwona obwódka na języku. Często występują u osób, którzy nadmiernie spożywają mocne przyprawy i alkohol. Ten objaw według medycyny Wschodu może też
świadczyć o ukrytym gniewie lub żalu.

Kiedy na obwodzie języka widzimy odciski zębów, znaczy ta osoba cierpi na zespół złego wchłaniania składników odżywczych lub problemy z tarczycą.
Czarny włochaty język to zbyt wiele bakterii, drożdży, grzybów, zła higiena jamy ustnej.

Żółty język świadczy o chorobach wątroby i dróg żółciowych.

Zielony język świadczy o intoksykacji, zatruciach i tym alkoholowych. 
Pęcherzyki na języku mogą pojawiać przy chorobach infekcyjnych zakaźnych.

Język skrzywiony lub uciekający na bok, jest objawem choroby występującej po tej stronie ciała, w którą ucieka.
Jest to charakterystyczne przy wylewach, paraliżach, stwardnieniu rozsianym lub miastenii.


Warto przyjrzeć się linii przebiegającej przez środek języka. Jeśli jest powykrzywiana i zniekształcona, może to oznaczać problemy z kręgosłupem: deformacje, skrzywienie, zwyrodnienia.

Według medycyny chińskiej język jest swoista mapą narządów, dokładnie tak samo jak stopy, dłonie i małżowiny uszne. Dlatego jeżeli na języku pojawiają się nietypowe zmiany w poszczególnych miejscach, zwróć uwagę na przedstawiony niżej obrazek i przebadaj odpowiednie narządy swojego organizmu.

Jeśli badania nie wykażą chorób, to oczywiście jest bardzo dobrze. Natomiast nie wolno zlekceważyć alarmujące sygnały własnego organizmu. Jest on znacznie mądrzejszy od różnorakich urządzeń badawczych. 


 

  

5 komentarzy:

 1. Witam. Od dwóch miesięcy razem z córką 7 lat używamy waszych produktów. Mamy alergie na roztocza. Postanowiliśmy zawalczyć być może uda się wyleczyć... Bierzemy herbatę płyn oksen cleansen i pulmosen. Jestem zadowolona z początkowych efektów. Niestety pogoda teraz się popsula i nasiliły się ataki kaszlu. Co mogłaby Pani doradzić na kaszel. Żeby w miarę szybko pomóc.w awaryjnych sytuacjach podaje lek przeciwalergiczny Ale wolałabym ich uniknąć bo powodują senność.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam serdecznie. Na kaszel bardzo dobrze nacierać klatkę piersiową roztworem soli z minerałami na wodzie lub na wódce i Kremem dynamicznym. Z kapsułek przy kaszlu mokrym - Pulmoseen, przy suchym Okseen. Imunseen podaje przy każdym kaszlu. Proszę pamiętać, by kaszlu mokrym wykluczyć produkty mleczne z diety. dobrze też działa płukanie gardła solą i ssanie kryształków - nawilża i regeneruje śluzówkę górnych dróg oddechowych.

   Usuń
 2. Witam.Chcialabym się dowiedzieć czy z Pani doświadczenia i wiedzy warto się odczulać?chodzi mi o dwa sposoby farmakologicznie-szczepionki oraz w gabinetach biorezonansu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam klientów z alergią, którzy próbowali odczulenia z różnym efektem, są osoby na których w ogóle nie podziałało, a są tacy co poczuli ulgę, chociaż i nie pozbyli się alergii całkowicie. Przy alergii jest bardzo ważne oczyszczanie organizmu (regularne) i prawidłowa dieta, eliminująca związki toksyczne, konserwanty, barwniki, produkty przetworzone.

   Usuń
 3. To bardzo ciekawe, o czym jest tu mowa. Faktycznie nie warto lekceważyć jakichkolwiek znaków, które daje nam nasz organizm, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Gdy zauważymy coś niepokojącego to warto jest to skonsultować z jakimś specjalistą. Medycyna chińska jest skarbnicą wiedzy! Cieszę się, że mogłam się o niej więcej dowiedzieć z tego wpisu. :)

  OdpowiedzUsuń