poniedziałek, 30 maja 2016

Patofizjognomika.


Na tym blogu już pisałam o patofizjognomice, ale ostatnio pojawiła się potrzeba przypomnienia tematu. Dla tego zamieszczam ten artykuł jeszcze raz.

Patofizjognomika - nauka o diagnozowaniu chorób na podstawie mowy ciała i wyglądu twarzy.

Różne zmiany, które się pojawiają na naszej twarzy: zmarszczki, obrzęki, wypryski, przebarwienia a nawet pieprzyki, świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu organów wewnętrznych człowieka. W ten sposób organizm sygnalizuje o pojawieniu się zaburzeń.


Dzięki w porę dostrzeżonym zmianom na własnej cerze można zapobiec rozwojowi  różnych chorób stosując  suplementy diety, które oczyszczają i regenerują organizm na poziomie komórkowym.
Pewne nierównowagi w naszym organizmie możemy zdiagnozować samodzielnie, obserwując cerę.

1.   Pojawienie się wąsiku i włosków na brodzie u Pań świadczy o nadmiernej produkcji hormonów męskich. Przy niewielkich zaburzeniach można sobie poradzić suplementacją (dobiera się indywidualnie), ale jeśli zlekceważyć objawy i pozwolić chorobie rozwinąć się konieczne będzie leczenie farmakologiczne.

2.   Szorstka i sucha cera może świadczyć o niedoczynności tarczycy. Kosmetyki, mogą poprawić wygląd cery, ale najczęściej dają chwilowy efekt, dopóki nie usuniemy przyczymy.  Trzeba zdawać sobie sprawę z konieczności działania na organizm od wewnątrz – w celu zapobiegnięcia pogłębienia się procesu i rozwoju poważnych stanów chorobowych. W takim przypadku bardzo sprawdza się stosowanie kompleksu produktów przywracających równowagę wewnętrzną i normalizujących funkcje tarczycy.

3.   Jeśli cera jest piekąca i swędząca od wewnątrz, mimo że z zewnątrz wygląda zdrowo, może to świadczyć o zapaleniach wątroby lub anemii. W takiej sytuacji konieczne są odpowiednie badania. Jednak warto wiedzieć, że badania najczęściej wykazują już uformowany poważny proces chorobowy, a cera zaczyna sygnalizować o nierównowadze w organizmie, kiedy proces dopiero się zaczyna. 

4.   Pęknięcia w kącikach ust mogą świadczyć o braku witamin lub problemach żołądkowych. 
Można by było przytoczyć jeszcze wiele innych przykładów, z pewnością jest to bardzo ciekawe. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak świadomość, że nasz organizm potrzebuje stałej uwagi z naszej strony. Że zmiany na naszej cerze wymagają nie tylko dobrych naturalnych kosmetyków, które usuną powstałe defekty, ale również suplementów diety, które przywrócą równowagę organizmowi i nie pozwolą na nawrót problemów.

Przeanalizuj wygląd swojej twarzy (obrzęki, plamy, pieprzyki, wypryski, zmarszczki, bruzdy, łuszczenie się lub przetłuszczanie) porównując z dołaczonym obrazkiem.

Czytaj także :

Jak pozbyć się bólu głowy w 5 minut?   

Produkty, które przedłużają młodość.

6 komentarzy:

 1. Dziękuję za tak fajnie rozpisany organizm. A czy jest może u Pani cos o nadmiernym poceniu się? To problem trapiący wiele ludzi szczególnie w lato. Proszę o jakieś mądre sprawdzone rady

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie ma podłoża chorobowego - kąpiele w soli, poprawiają krążenie limfy + dezodorant Nony. Jeśli pocenie się jest bardzo dokuczliwe warto sprawdzić tarczycę.

   Usuń
 2. Pocenie to nadmiar gorąca w organizmie. Zdecydowanie trzeba zmienić dietę, unikac ostrych przypraw. Jednak gorąco trzeba wydrenować z organizmu, najlepiej sprawdzą się tutaj zioła. Ale to już wymaga indywidualnej konsultacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Elżbieta Kasztelaniec ale jakie np?

  OdpowiedzUsuń
 4. Po zastosowniu cleansenu u dziecka z astma wystepuje wodnisty stolec ze śluzem. Bierze 1 kapsulke co drugi dzień wieczorem.czy cos niepokojącego się dzieje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wręcz odwrotnie. To bardzo dobrze. Najczęściej przyczyna problemów z oskrzelami leży w jelitach. Teraz idzie proces oczyszczania jelit, a śluz pokazuje, że w przypadku Państwa dzieska, to o jelita trzeba zadbać, by pozbyć się astmy. Jeśli wodniste stolce, są bardzo uciążliwę można dobrać inne produkty, którę polecamy dzieciom dla łagodnego oczyszczania i regeneracji jelit i całego organizmu. Proszę o konsultację ze swoim doradcą by dobrać program odpowiedni do wieku i potrzeb dziecka.

   Usuń