piątek, 23 października 2015

Za poziom cholesterolu w organizmie odpowiada tarczyca.W Austrii był przyprowadzony eksperyment na zwierzętach niemięsożernych.  

W tym celu kozom i owcom całkowicie usunięto tarczyce. 
Operacja ta doprowadziła do nagłego skoku cholesterolu oraz rozwoju miażdżycy we wszystkich naczyniach krwionośnych, w tym naczyniach serca. 

Z tego wywnioskowano, iż nawet u zwierząt które się żywią wyłącznie pokarmami roślinnymi mogą występować miażdżyca i problemy z cholesterolem.

Podobne badania były przeprowadzone też na ludziach. 
Naukowcy udowodniły, że to właśnie niedoczynność tarczycy, a nie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego jest główną przyczyną problemów z cholesterolem.

Oprócz tego, choroby tarczycy, szczególnie niedoczynność, bardzo źle wpływają na stan naczyń krwionośnych, wywołując ich słabość i kruchość. 

Stosowanie diet ubogich w białko oraz tłuszcze zwierzęce, może nasilić te objawy.
Natomiast ograniczenie spożywania węglowodanów złożonych oraz jedzenia przetworzonego wpływa na nasz organizm bardzo korzystnie.

Ze względu na ten fakt, powinniśmy zamiast tego, by dobijać swój organizm stosowaniem leków na cholesterol, pomóc mu suplementacją, podtrzymującą funkcję tarczycy.

Przy problemach z niedoczynnością oraz chorobie Hashimoto konieczne jest podejście kompleksowe:

- Suplementy witaminowo-mineralne.
- Zbilansowana dieta, dobrana przez specjalistę.
- Relaks oraz zioła obniżające reakcję na stres.
- Umiarkowany wysiłek fizyczny.
- Przebywanie na świeżym powietrzu.
 
Zadbaj o zdrowie swojej tarczycy!

1 komentarz:

  1. To bardzo ciekawe, jak tarczyca może dawać wiele objawów, gdy coś nie tak się z nią dzieje. To niezwykle ważne, aby być na te objawy czujnym i ich nie lekceważyć. W końcu niedoczynność lub nadczynność tarczycy, czym szybciej zostanie zauważona, tym szybciej można wprowadzić jakieś czynności zaradcze. Bardzo ciekawy wpis!

    OdpowiedzUsuń