środa, 12 września 2012

Czy biznes MLM jest dla każdego?

Czy zadawałeś kiedyś sobie jedno z następujących pytań: „ Czy ja się nadaje do MLM?”,  „Jaką firmę wybrać?” „Co trzeba robić żeby osiągnąć sukces w Marketingu sieciowym?”

Na spotkaniach informacyjnych wielu firm marketingu sieciowego można usłyszeć, że ten biznes jest dla każdego. 
Co to znaczy? 
Czy naprawdę każda osoba może osiągnąć sukces w tym biznesie? 
I co jest bardziej istotne – czy się do tego nadajesz?

Prawdą jest że działanie w biznesie MLM  nie wymaga  od początkującego networkiera specjalnego wykształcenia, wiedzy i umiejętności.  Jednak  żeby zbudować prosperujący biznes  trzeba regularnie się uczyć  oraz zdobywać  odpowiednie nawyki. 

Prawdą jest też iż można zbudować potężny biznes z nieograniczonym dochodem przy nie wielkim nakładzie finansowym.  Jednak konieczna jest inwestycja własnego czasu. Najważniejsze w MLM jest zaangażowanie w rozkręcenie własnego interesu oraz konsekwentne  realizowanie własnych założeń.

Jeśli jesteś otwarty na nowe informację, potrafisz i  chcesz się uczyć oraz jesteś gotów całkowicie się zaangażować  w stworzenie dochodowego biznesu – to biznes MLM jest dla ciebie.

Obecnie jest wiele ofert i co roku powstają lub wchodzą na Polski rynek nowe firmy Marketingu sieciowego. 
Czym się kierować przy wyborze firmy dla siebie? Jest wiele czynników na które trzeba zwracać uwagę. Zatrzymam się na trzech, według mnie, najistotniejszych :

- Firma musi działać legalnie na rynku Polskim . Sprawdzić to można na stronie http://www.networkmagazyn.pl/strona/lista-firm/

- Powinieneś  utożsamiać się z produktem firmy, zęby  dobrze i komfortowo się czuć  absolutnie szczerze polecając klientowi towar z którego sam będziesz korzystał.

- System szkoleń i osobisty doradca. Niezmiernie istotnym jest sposób nauczania i promowania dystrybutorów. System do którego możesz się włączyć od pierwszego dnia pracy i przy pomocy którego  możesz uczyć i rozwijać własny zespół. 

Osobisty doradca – to osoba, która będzie cię wspierać i pomagać  w realizacji celów. Powinien on motywować całą strukturę przekazując wiedze i własne doświadczenie poparte osobistymi sukcesami  i osiągnięciami. Osobisty doradca – to osoba , której ufasz, za którą podążasz i z którą będziesz  opracowywał wspólną wizję, cele i plany.

Podstawowe kroki do zbudowania prosperującego biznesu:

1. Określ własne cele, jakie zamierzasz osiągnąć. Chodzi tu o twoje cele życiowe. Odpowiedz sobie na pytanie : Po co chcę zajmować się marketingiem sieciowym? Od odpowiedzi na tę pytanie zależy czy przetrwasz w tym biznesie.

2. Regularnie używaj produktów swojej firmy.  To wpłynie na twoją fachowość i wiarygodność.

3. Sporządzaj i aktualizuj listę potencjalnych klientów i potencjalnych partnerów biznesowych.  Zarobki w MLM zależą od ilości ludzi w twojej strukturze kupujących i promujących produkt firmy.

4. Zapraszaj osoby znajdujące się na liście do udziału w spotkaniach prezentujących produkt i biznes twojej firmy. Podstawą działania w marketingu są kontakty z ludźmi. I najważniejsze umiejętności, których trzeba się tu nauczyć, to umiejętności komunikacyjne.

5. Regularnie organizuj prezentacje i spotkania z potencjalnymi partnerami. Pracuj regularnie i bądź konsekwentny w działaniach.

6. Naucz się  i stosuj prawidłową obsługę swoich klientów. Zadowolony klient  jest nieskończonym źródłem pozytywnej informacji o twojej firmie i poleceń dla ciebie.

7. Wspieraj i ucz swoich partnerów biznesowych. Sukces finansowy osób z twojego zespołu wpływa  na wysokość  i  stabilność twojego zarobku oraz przyczynia się do stworzenia pasywnego dochodu.

8. Bierz udział we wszystkich przedsięwzięciach firmowych i przedsięwzięciach organizowanych twoimi  doradcami. Tylko w taki sposób zdobędziesz niezbędną wiedze, nauczysz się motywować własny zespół.  Udział w takich spotkaniach pomoże Ci też przetrwać trudne chwile, które zawsze się zdarzają w interesach.

9. Kreuj liderów w swoim zespole. Cały twój wysiłek ma być skierowany na tworzenie „wirtualnej franszyzy”.
 
Myślę że analizując ten artykuł można stwierdzić , że biznes MLM jest dla każdego, kto chcę zmienić swoje życie i nie boi się w tym celu poświęcić dużo czasu i dużo wysiłku na naukę i działanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz