środa, 20 czerwca 2012

Patofizjognomika.

W sobotę, na kolejnym spotkaniu Klubu Metamorfozy Kobiet, poznaliśmy następne, bardzo ciekawe i dość proste sposoby, dzięki którym możemy poznać siebie oraz nauczyć się radzić sobie ze stresem i negatywnym wpływem środowiska. 

Nie będę opisywać ćwiczeń relaksujących i technik masażu twarzy – to trzeba zobaczyć i przećwiczyć.

Napiszę parę słów o patofizjonomice - nauce o diagnozowaniu chorób na podstawie mowy ciała i wyglądu twarzy.

Różne zmiany, które się pojawiają na naszej twarzy: zmarszczki, obrzęki, wypryski, przebarwienia a nawet pieprzyki, świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu organów wewnętrznych człowieka. W ten sposób organizm sygnalizuje o pojawieniu się zaburzeń.

Dzięki w porę dostrzeżonym zmianom na własnej cerze można zapobiec rozwojowi  różnych chorób stosując  suplementy diety, np. „Dr.Nona”, które oczyszczają i regenerują organizm na poziomie komórkowym.
Pewne nierównowagi w naszym organizmie możemy zdiagnozować samodzielnie, obserwując cerę.

1.   Pojawienie się wąsiku i włosków na brodzie u Pań świadczy o nadmiernej produkcji hormonów męskich. Przy niewielkich zaburzeniach można sobie poradzić suplementacją (dobiera się indywidualnie), ale jeśli zlekceważyć objawy i pozwolić chorobie rozwinąć się konieczne będzie leczenie farmakologiczne.

2.   Szorstka i sucha cera może świadczyć o niedoczynności tarczycy. Kosmetykami, dość szybko poprawiającymi wygląd cery są Maseczka iłowa firmy „Dr.Nona” i Krem odżywczy na noc. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z konieczności wpłynięcia na organizm od wewnątrz – w celu zapobiegnięcia pogłębienia się procesu i rozwoju poważnych stanów chorobowych. W takim przypadku bardzo sprawdza się stosowanie kompleksu produktów na bazie Morza Martwego przywracających równowagę wewnętrzną i normalizujących funkcje tarczycy: herbata Gonseen, kapsułki Faza3, batoniki Dakseen.  

3.   Jeśli cera jest piekąca i swędząca od wewnątrz, mimo że z zewnątrz wygląda zdrowo, może to świadczyć o zapaleniach wątroby lub anemii. W takiej sytuacji konieczne są odpowiednie badania. Jednak warto wiedzieć, że badania najczęściej wykazują już uformowany poważny proces chorobowy, a cera zaczyna sygnalizować o nierównowadze w organizmie, kiedy proces dopiero się zaczyna. Warto zastosować do wewnątrz herbatę Gonseen, kapsułki Okseen oraz jeden z produktów witaminowych firmy „Dr.Nona”. Same kosmetyki dadzą tylko lekką poprawę, a stosowanie zabiegów kosmetycznych razem  z w/w suplementami całkowicie usunie problem.

4.   Pęknięcia w kącikach ust mogą świadczyć o braku witamin lub problemach żołądkowych. Polecam: Płyn do płukania jamy ustnej, Soupseen lub Chokoseen oraz bezbarwną regenerującą szminkę do ust „Dr.Nona”.

Można by było przytoczyć jeszcze wiele innych przykładów, z pewnością jest to bardzo ciekawe. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak świadomość, że nasz organizm potrzebuje stałej uwagi z naszej strony. Że zmiany na naszej cerze wymagają nie tylko dobrych naturalnych kosmetyków, które usuną powstałe defekty, ale również suplementów diety, które przywrócą równowagę organizmowi i nie pozwolą na nawrót problemów.

Przeanalizuj wygląd swojej twarzy (obrzęki, plamy, pieprzyki, wypryski, zmarszczki, bruzdy, łuszczenie się lub przetłuszczanie) porównując z poniższym obrazkiem.

1 komentarz:

  1. To bardzo ciekawe jak wiele możemy dowiedzieć się o naszym zdrowiu i stanie naszych narządów z obserwacji stanu własnej cery. Niezwykle pouczający wpis. Szczególnie dla osób, które mierzą się z jakimiś problemami skórnymi. Na szczęście ja z niczym takim nie mam problemu, ale na pewno przekażę tą wiedzę dalej. :)

    OdpowiedzUsuń