piątek, 2 grudnia 2011

Praca z notesem.

Kolejnym narzędziem pracy, z którego koniecznie trzeba korzystać w swojej pracy jest: notes.

Oprócz terminarza (kalendarza), o którym chwilę wcześniej pisałam, musisz posiadać notes.
W biznesie to narzędzie jest potrzebne do zapisywania różnych zadań. 

Zadania z różnych dziedzin lub sfer swego działania można zapisywać w jednym notesie i lub w kilku różnych.

Oto kilka przykładów zastosowania notesu, jako ważnego narzędzia pracy:

1.   Notes może być wykorzystany jako zeszyt do szkoleń. Notowanie wiadomości uzyskanych na prezentacjach i szkoleniach firmowych jest bardzo ważne dla rozwoju własnego biznesu. Notując utrwalasz wiedze o produktach, sposobach jego stosowania, podstawach marketingu i zasadach budowania własnego zespołu. Notatki ze szkoleń bardzo się przydadzą , kiedy będziesz uczyć swoją strukturę.

2.   Zwykły notes można przekształcić w jedno z najważniejszych narzędzi pracy w marketingu sieciowym – „Listę znajomych”. W tym celu kreślimy tabele.
N
Imię, Nazwisko
Adres
telefon
Pierwszy kontakt
Drugi kontakt
Problem
Uwagi
Jest to przykładowy wzór, który ja wykorzystuję do tworzenia „Listy” i pracy z nią. Istnieje całe szkolenie na temat pracy z "Listą Stu" - inna nazwa "Listy znajomych". Poproś o nie swego doradcę.

3.   Warto na co dzień mieć przy sobie wszystkie niezbędne dane swoich partnerów biznesowych, z którymi pracujesz na co dzień.  Mam je w swoim notesie na osobnej kartce.  Oczywiście na bieżąco uzupełniam tabele.

N
Imię, Nazwisko
Numer JD
Status
Sponsor
Telefon
e-mail
1
Jan Pierwszy
42001
Dyrektor
I linia
0692…
…………
2
Anna Druga
42098
Konsultant
Jan Pierwszy
0604…
…………
3
Paweł Trzeci
42006
Menadżer
I linia
(012)…
………….
4


Jeśli Twoi konsultanci zamawiają produkty firmy „Dr.Nona” przez Ciebie, zapisuj wszystkie zamówienia w notesie, pilnując punktów i spełniania promocji firmowych.

4.   Można wykorzystać notes dla uporządkowania własnych myśli. Naucz się notować w nim  wszystkie istotne informacje, plany, pomysły. Nie zastanawiaj się, czy je wykorzystasz, czy okażą się skuteczne, czy mają sens. Po prostu notuj. Zapisuj każdą informację w nowej linijce. Oczyszczając swój umysł ze wszystkiego, co nie jest w danym momencie potrzebne, lepiej się skupisz na pracy. Często przeglądaj notatki. Część z tych informacji rozwiniesz, część przekształcisz w plan działań.
Odznaczaj lub wykreślaj wykonane zadania.

5.   Znam też bardzo fajny sposób na zaplanowanie, uporządkowanie i realizacje własnych celów, planów, marzeń.  Każdy cel, zapisuj w notatniku na osobnej kartce.  Musisz mieć możliwość rozwijać i uzupełniać notatki.  Zawsze, gdy przyjdzie Ci do głowy chociażby najmniejszy szczegół związany z danym celem, zapisz go. W rezultacie otrzymasz notatnik pełen pomysłów i ciekawych szczegółów. Jest jeden warunek. Musisz regularnie zaglądać do swojego notatnika. A kiedy zaczniesz realizować jeden z celów trzymaj się zasady: "Skończ jedno, zanim zaczniesz drugie".

Co myślisz na temat tego narzędzia pracy? W jaki sposób je wykorzystujesz? Podziel się pomysłami w komentarzach.
  
Czytaj także:

Samoorganizacja.

Zasady działania człowieka sukcesu.

Kalendarz planowania pracy.1 komentarz:

  1. Natalko, masz 100% racji, te narzędzia są super. Już zakupiłam i właśnie mam zamiar je wykorzystać.
    Bardzo dziękuje za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Magdalena

    OdpowiedzUsuń