wtorek, 1 listopada 2011

Cud Ognia Świętego

Cud Świętego Ognia nazywany jest największym cudem z pośród wszystkich cudów chrześcijańskich...

Wydarzenie to, co roku gromadzi w Bazylice Grobu Pańskiego tysiące wiernych. Cud ten odbywa się zawsze w tym samym miejscu i tego samego Świątecznego dnia.


W Wielką Sobotę, wierni są świadkami Cudu Ognia Świętego w  Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  

Bazylika znajduje się na skałach Kalwarii, na wzgórzu, gdzie został ukrzyżowany,  pochowany i zmartwychwstał  Jezus.

Grób Pański jest obudowany kapliczką. W Wielką sobotę Patriarcha wchodzi do Kaplicy z dwoma pęczkami,  nie zapalonych, świec-  po 33 sztuki każdy. W czasie modlitwy Patriarchy u Grobu Pańskiego, dokonuje się Cud -  z niebios schodzi „Święty Ogień” zapalając świece.

Następnie Patriarcha wynosi zapalone w ten sposób świece na zewnątrz kapliczki i od nich zapalane są świece i lampki oliwne wszystkich, przebywającym  tam wiernych.  

Ogień Święty z Bazyliki Grobu Pańskiego, jest rozwożony we wszystkie kościoły, cerkwie, synagogi i meczety we wszystkich krajach świata. To jest Cud łączący wszystkie religie.

Co roku, z mężem jeździmy do Izraelu. Jednym z najważniejszych i obowiązkowych miejsc, które odwiedzamy jest oczywiście Bazylika Grobu Pańskiego. A za najlepszy prezent, który przywozimy swoim bliskim i znajomym, uważamy świece, opalone Świętym ogniem przy kaplicy na grobie Pańskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz