środa, 1 czerwca 2011

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

Kilka ciekawostek o dzieciach dla dorosłych.

Nauka ezoteryczna głosi, że dziecko do pierwszego roku życia pamięta, kim było w poprzednim życiu. Do trzeciego roku nie umie kłamać, do piątego mówi to co myśli, a do dziewiątego roku nie rozumie czarnego humoru.

Mózg dziecka nie jest czystą kartką, jak wcześniej sądzono. Posiada on fenomenalne zdolności zmysłowe i lingwistyczne. Małe dzieci znacznie szybciej od dorosłych odnajdują różnice pomiędzy podobnymi przedmiotami lub obrazami. Pamiętają również bajki i piosenki słyszane jeszcze przed narodzinami.

Dla dziecka, do 2 roku życia, absolutnie normalnym jest postrzeganie siebie, jako pępka świata. Odbiera ono świat poprzez pryzmat egocentryzmu i dlatego mamę traktuje jako niezbędną osobę dla zadowolenia swoich potrzeb, a pojawienie się braciszka lub siostrzyczki traktuje jak konkurencję i zdradę.

Japońscy naukowcy twierdzą, że do trzeciego roku życia, mózg dziecka chłonie informację jak gąbka, później natomiast zaczyna ją filtrować, oddając przewagę temu, co jest  najbardziej interesujące. Dlatego, przyciągnięcie uwagi małego intelektualisty nie jest takie łatwe - najlepiej robić to w formie zabawy.

W odróżnieniu od dorosłych dziecko reaguje nie tyle na sens wypowiedzianych słów, ile na ich emocjonalne zabarwienie. Maluch „analizuje” intonacje, mimikę, gestykulację. Gniewna maska na twarzy rodziców, podniesiony glos, zaciśnięte pięści, wzbudzają w dziecku negatywne emocję, strach i niepokój. Przy nadmiarze negatywnych bodźców, delikatny dziecięcy mózg zaczyna się bronić, włączając „ignorancję”.

Amerykańscy naukowcy potwierdzili przepuszczenie, że poczucie czasu u wszystkich ludzi jest różne i zależy od wieku – im człowiek jest starszy, tym szybciej lecą strzałki wewnętrznego zegara. Za ten proces odpowiada pewna substancja, której produkcja w organizmie zwiększa się wraz z wiekiem.
Jeśli poprosić dziecko w myślach odliczyć 3 minuty czasu, spóźni się ono o 5-10 sekund. Dla 60 letniego człowieka te same 3 minuty „miną” za 1minutę i 40 sekund.

Dzieci nie wiedzą, że śmiech normalizuję ciśnienie i usprawnia prace układu hormonalnego.  Oni po prostu się śmieją.
Cieszmy się każda chwilą razem z naszymi dziećmi!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz