wtorek, 7 czerwca 2011

Wirusowe niebezpieczeństwo.

Szczepem pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) zostało zarażonych ponad tysiąc ludzi - głównie w Niemczech, ale zakażenia odnotowano także w: Szwecji, Austrii, Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii i USA.
Łącznie zmarło 18 osób: 17 w Niemczech i 1 w Szwecji. 

W Polsce natomiast, odnotowano trzy przypadki zakażenia tym szczepem wirusa.
 
W całej Europie narasta niezadowolenie z powodu bezczynności unijnych ekspertów.


Jak relacjonuje Beata Płomecka- reporterka Polskiego Radia: Komisja Europejska broni się tłumacząc, że najpierw należy ustalić źródło zakażenia.

Ale czy dla nas, zwykłych obywateli, jest to ważne, od którego kraju się zaczęło?

To nie pierwszy przypadek znalezienia tej bakterii w warzywach. W październiku 2010 roku z rynku wycofano sałatę, a wcześniej szpinak, w których także znajdowały się bakterie E coli. Pochodziły one z plantacji w Kalifornii.

Co powinniśmy robić żeby uchronić siebie i swoje dzieci?

Rosja, zaniepokojona tym, że antybiotyki nie są skuteczne w walce z tą chorobą, całkowicie wstrzymała import warzyw z całej Europy.
Eksperci medyczni potwierdzają ,że ten szczep wirusa E coli, który opanował Europe, jest bardzo toksyczny i może być przyczyną krwotoku oraz zaburzeń czynności przewodu pokarmowego, niszczy on czerwone krwinki i poważnie uszkadza nerki.

Nie wolno lekceważyć tak poważnego zagrożenia.
Fachowcy radzą w celu profilaktyki:
- Zachować podstawy higieny.
- Kupować tylko polskie warzywa, najlepiej na targu u babci, która sprzedaje z własnego ogródka.

W razie objawów infekcji jelitowej, konieczne jest zastosowanie naturalnych produktów na bazie Morza Martwego firmy „Dr.Nona” o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Posiadają one dodatkowo działanie regenerujące śluzówkę układu pokarmowego, jak również odbudowują florę bakteryjną jelit.
Takimi preparatami są : Płyn do płukania, Herbata Gonseen, Soupseen.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza