wtorek, 28 grudnia 2010

Co nam niesie Nowy Rok?


Rok 2011 według chińskiego kalendarza jest rokiem Białego Metalowego Królika.

Każdy rok tego kalendarza podporządkowany jest określonemu zwierzęciu, i to w sposób nie przypadkowy.
Stare legendy i opowieści Wschodu głoszą, że Budda tuż przed opuszczeniem świata materialnego urządził ucztę, na którą zaprosił wszystkie zwierzęta. Ale nie wszystkie zwierzęta na te ucztę dotarły ze względu na niełatwą drogę i złe warunki pogodowe. Było bardzo zimno i była duża mgła. Oprócz tego trzeba było przepłynąć szeroką rzekę.

Jednak nagroda za dotarcie była wspaniała. Każdemu zaproszonemu, w zależności od kolejności przybycia, Budda podarował we władanie jeden rok księżycowego kalendarza.
Na spotkanie pierwszy przybył Szczur, dostając w prezencie pierwszy rok. Tuż po nim pojawił się Bawół. Następnie przybiegł Tygrys, który otrzymał trzeci rok.

Kto został czwartym, do dziś dokładnie nie wiadomo. Mgła była tak duża, że nie dało się dostrzec: był to Kot czy Zając, a może Królik. Niedługo potem pojawił się wspaniały i pewny siebie Smok, torujący drogę przebiegłemu Wężowi.
Chwile później przygalopował piękny i utalentowany Koń, a za nim nieśmiała i delikatna Koza. Chociaż co do Kozy, tak jak i z czwartym uczestnikiem zostały wątpliwości: Koza, Owca czy Baran? 

Następnie przybyła rozbawiona, szczęśliwa i pełna kokieterii Małpa oraz nadęty i dumny Kogut (a może Kura). Na samym końcu zjawili się zawsze wierny Pies i mało ambitna ale sumienna Świnia.      
W ten sposób Budda określił władców dwunastoletniego cyklu. 

Kalendarz Chiński oprócz cech różnych zwierząt, uwzględnia pięć żywiołów: Wodę, Drzewo, Ogień, Ziemię i Metal. Są to najważniejsze siły wpływające na świat, nadające odmienny charakter każdemu znakowi zodiaku. Integralną część chińskiego horoskopu stanowią też kolory: granatowy, czerwony, żółty, biały, czarny.

Nie jest to tylko piękna legenda. Jest to starożytna wiedza, łącząca wiele dziedzin, określająca wpływ energii kosmosu na cechy charakteru i zachowanie ludzi. 
Rok 2011 według kalendarza wschodniego jest rokiem Białego Metalowego Królika i będzie trwał od 3 lutego 2011 do 22 stycznia 2012 roku.

Według horoskopu ten rok powinien być spokojniejszy od roku poprzedniego.
Królik jest symbolem rodziny, płodności. Dobrze jest spędzić ten rok w gronie najbliższych. Królik, słynący z gościnności, ceni sobie domowy komfort i ciepłe stosunki rodzinne. Rok ten sprzyja spotkaniom towarzyskim, odpoczynku, nawiązywaniu nowych kontaktów.
Dlatego warto zapraszać do własnego domu swoich przyjaciół, odnawiając stare znajomości.

W stosunku do innych trzeba być delikatnym i dyplomatycznym.
Szczególnie udany rok Królika będzie dla ludzi twórczych, zajmujących się sztuką i nauką.
Królik jest pedantem i nie cierpi bałaganu w papierach, myślach, działaniach i stosunkach. Dla tego ten rok jest rokiem planowania, zakładania fundamentów przygotowujących nas do przyszłości. 

W horoskopach wschodnich, Królik jest zwierzęciem mądrym i zdolnym, ale niestety niezdecydowanym i bojaźliwym.
I tu już od każdego z nas zależy, która z tych cech weźmie górę.

W różnych krajach i kulturach istnieją różne horoskopy. Czasami przeczące sobie nawzajem.
W co wierzyć? 
I czy w ogóle wierzyć?
Oczywiście, że TAK!!! Ale tylko w te dobre, pozytywne przypowieści!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz