środa, 19 października 2016

Wywiad Tatiany Michalenko z Doktor Nonną. Cz.1

Doktor Nonna Kuchina – lekarz, naukowiec, członek nowojorskiej akademii nauk technicznych i społecznych, twórczyni naturalnych produktów pod marką „Dr.Nona”. 

- Jak się pojawił pomysł stworzenia kosmetyki „Dr.Nona”? Czym Pani produkty wyróżniają się na rynku kosmetycznym?

Kiedy pracowałam jako wykładowca anatomii na uniwersytecie, mój kolega z działu mikrobiologii powiedział: „Nonna, czy ty wiesz, że Morze Martwe jest żywe?” To on po raz pierwszy pokazał mi archebakterię, najstarszą komórkę na ziemi.  

W tym czasie razem z mężem Michałem Szneersonem planowaliśmy otworzyć własną klinikę rehabilitacyjną, a informacja o życiodajnej sile Morza Martwego zupełnie zmieniła kierunek naszych działań. 

Znaleźliśmy naukowców, którzy badali Morze Martwe i hodowali archebakterie w warunkach laboratoryjnych. 
Tak zaczęliśmy pracę nad pierwszymi produktami. 

Pierwsze nasze perełki, to: Krem dynamiczny, Maseczka iłowa, Balsam Solaris, Sól do kąpieli, Balsam tonizujący. Z tych produktów zawsze byłam i nadal jestem dumna.
Oprócz uzdrawiającej mocy Morza Martwego do każdego produktu wkładamy swoje serce i duszę. 

- Czy Pani kosmetyka to jest produkt naturalny? Jaki procent naturalnych komponentów jest w składzie?

Tak, to jest kosmetyka naturalna. 
Nasze produkty nie zawierają parabenów, w ich składzie są tylko dozwolone konserwanty. Niestety całkowicie bez konserwantów nie da wyprodukować i przechować środków kosmetycznych. Powinniśmy dbać o bezpieczeństwo konsumenta.

Na dzień dzisiejszy w Izraelu kosmetyka jest uważana za naturalną jeśli jej skład na 75% składa się z komponentów naturalnych. W niektórych naszych produktach ten procent wynosi nawet – 93%.  

Źródło: http://www.liveorganic.ru/rubrics/cosmetics/interview/intervyu-s-nonnoy-kukhinoy/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz