piątek, 23 października 2015

Za poziom cholesterolu w organizmie odpowiada tarczyca.W Austrii był przyprowadzony eksperyment na zwierzętach niemięsożernych.  

W tym celu kozom i owcom całkowicie usunięto tarczyce. 
Operacja ta doprowadziła do nagłego skoku cholesterolu oraz rozwoju miażdżycy we wszystkich naczyniach krwionośnych, w tym naczyniach serca. 

Z tego wywnioskowano, iż nawet u zwierząt które się żywią wyłącznie pokarmami roślinnymi mogą występować miażdżyca i problemy z cholesterolem.

Podobne barania były przeprowadzone też na ludziach. 
Naukowcy udowodniły, że to właśnie niedoczynność tarczycy, a nie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego jest główną przyczyną problemów z cholesterolem.

Oprócz tego, choroby tarczycy, szczególnie niedoczynność, bardzo źle wpływają na stan naczyń krwionośnych, wywołując ich słabość i kruchość. 

Stosowanie diet ubogich w białko oraz tłuszcze zwierzęce, może nasilić te objawy.
Natomiast ograniczenie spożywania węglowodanów złożonych oraz jedzenia przetworzonego wpływa na nasz organizm bardzo korzystnie.

Ze względu na ten fakt, powinniśmy zamiast tego, by dobijać swój organizm stosowaniem leków na cholesterol, pomóc mu suplementacją, podtrzymującą funkcję tarczycy.

Suplementem diety, który wspiera działanie tarczycy jest Faza3, firmy „Dr.Nona”.  Warto stosować ją na co dzień, szczególnie kobietom.

Przy problemach z niedoczynnością oraz chorobie Hashimoto konieczne jest podejście kompleksowe. 
Polecamy stosować kompleks środków zewnętrznych: relaksacyjna kąpiel w solach z minerałami Morza Martwego, regenerujący balsam do ciała „Solaris” firmy „Dr.Nona, odżywcze maseczki iłowe oraz suplementy witaminowo ziołowe, dopasowane do potrzeb organizmu.

Skonsultuj się z doradcą „Dr.Nona” i dobierz odpowiednie produkty dla siebie. Zadbaj o zdrowie swojej tarczycy!

Czytaj także: 
Dieta Maggi
Jak zmniejszyć poziom stresu w 2 minuty.
Jaki krem do twarzy zastosować dla porannej pielęgnacji?
Naturalny produkt witaminowy dla dorosłych i dzieci.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz