poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Zdrowie jelit.

Możecie wydawać krocie na lekarzy, leki i preparaty odżywcze, ale jeśli nie doprowadzą one do sprawności waszych jelit, to tylko wyrzucacie pieniądze, a zdrowia i tak nie odzyskacie.” 
Prof. H. Pressen

Dawno już została udowodniona zależność między stanem mikroflory przewodu pokarmowego a jakością zdrowia, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na funkcjonowanie układu trawiennego, ale również układu odpornościowego.

Jelito człowieka stanowi złożony i ciągle rozwijający się ekosystem, który kształtuje się od pierwszych dni życia.

Zdrowa flora stanowi barierę dla wielu groźnych bakterii. Jest ona również konieczna do tworzenia witamin i niszczenia toksyn, co z kolei wpływa na funkcjonowanie układu hormonalnego i nerwowego.

Błona śluzowa jelita cienkiego ma powierzchnie około 300 m2 (powierzchnia skóry człowieka – 2m2, a płuc – 80m2). Na różnych odcinkach jelita łącznie znajduje się ponad 400 rodzajów bakterii.

Skład mikroflory jelit zdrowych ludzi jest stabilny, ale może być zaburzony pod wpływem niewłaściwej diety, stresu, zabiegów operacyjnych oraz stosowania niektórych leków - szczególnie antybiotyków, przeciwbólowych, przeczyszczających, hormonalnych, antykoncepcyjnych.

Nie koniecznie musimy w jakiś sposób odczuwać zaburzenia flory bakteryjnej. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na nasz stan, taki jak zmęczenie, brak energii, nadwrażliwość emocjonalna i inne wpływa właśnie flora jelitowa.

Pamiętajmy jednak, że jej odbudowa usprawnia pracę całego organizmu.  Bardzo skutecznymi w odbudowie wewnętrznego ekosystemu są takie produkty firmy „Dr.Nona”, jak: Płyn do płukania, herbata Gonseen, Dakseen, Cleanseen, Soupseen. Stosowanie ich to skuteczny sposób na oczyszczanie, odżywianie i wspomaganie naturalnych procesów samoregulacji organizmu.

Mieszanka ziół leczniczych została w nich połączona z Halo-Complexem, co razem działa jak regenerujący balsam, oczyszczający kosmki jelitowe, odbudowujący błonę śluzową i przywracający sprawne funkcjonowanie układu żołądkowo-jelitowego.

Z wyżej wymienionych produktów „Dr.Nona” wybierz odpowiedni dla siebie i stosuj go regularnie, jako produkt żywieniowy nowej generacji.
Zapewni Ci to sprawne funkcjonowanie nie tylko układu pokarmowego, ale również organizmu w całości.

Czytaj także:

Pasożyty w organizmie człowieka 

Produkty oczyszczające wątrobę. 

Co daje picie wody o odpowiednich porach dnia?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz